Malowanie klasy fizycznej w szkole
Mural powstał w sali fizyczno chemicznej w szkole, a czas namalowania to 3 dni, powierzchnia zajmuje 9 m2. Praca została wstępnie naszkicowana czarnym kolorem, przy użyciu aerografu. Następnie została pokryta przeróżnymi kolorami. Powierzchnia pracy została zabezpieczona przed zniszczeniem. Malowidło tego typu doskonale wpisuje się w sale lekcyjną, ponieważ nie tylko uczy ale i bawi. Od razu wiadomo jakie lekcje odbywają się w tej sali. Albert Einstein oraz Isaac Newton przedstawieni na wesoło, w lekko karykaturalnym stylu na pewno zapadną uczniom w pamięć. Zatem malowanie klasy fizycznej jak widać jest świetnym pomysłem.
Malowanie klasy fizyczno chemicznej:
Nauka i zabawa – malowanie klasy fizycznej
Patrząc na ścianę od prawej strony na pierwszym planie mamy szalonego naukowca. Stoi on na ziemi. U jego stóp leżą kolorowe minerały. Naukowiec jest w dynamicznej pozie. Na jego twarzy widać szeroki uśmiech. Prawdopodobnie właśnie dokonał jakiegoś niesamowitego odkrycia. Na drugim planie mamy dwójkę charakterystycznych i chyba każdemu rozpoznawalnych naukowców. To oczywiście Isaac Newton oraz Albert Einstein. Pierwszy z wymienionych stoi z poważną miną na stosie książek. U jego stóp widzimy mikroskop. Oczywiście nie mogło zabraknąć najistotniejszego elementu czyli jabłka.
Znakomici naukowcy na ścianie w sali
Całkiem po lewej stronie, na ścianie znajduje się Albert Einstein. Siedzi on na kuli ziemskiej i unosi się w powietrzu. Poniżej namalowany jest magnes, który oczywiście go przyciąga. Mamy tu także namalowaną rakietę. Zapewne nikt nie ma wątpliwości, co do tego, że w chmurce obok Alberta Einsteina musiał znaleźć się jego słynny wzór E=mc2. W tle za trójką naszych naukowców znajduje się pryzmat, z którego rozszczepia się wiązka światła w kolorach tęczy. Dookoła naukowców znajdują się też różne inne atrybuty. Cały mural jest wielobarwny. Kolory są nasycone, bajkowe, wesołe. Mamy tu dużo barwy błękitnej, żółtej, fiolety, czerwienie. Mimo wielu użytych kolorów praca nie męczy wzroku. Całość jest bardzo przyjemna i wesoła – świetnie to pasuje do sali. Uczniowie na pewno nie będą się bali fizyki przebywając w tak przyjaznej sali.