Mural biomechanika
To bez wątpienia piękne malowidło powstało w mieszkaniu prywatnym i zdobi przedpokój. Praca nad muralem przedstawiającym motywy biomechaniczne, czyli łączące mechanikę z elementami tkanki biologicznej. Mural nawiązuje do starszego cyklu praz i wystawa „Człowiek, maszyna, tożsamość” Cykl opowiada o ideologii trans humanizmu czyli dalszym stopniu ewolucji człowieka ale tym rzem za ewolucje jest odpowiedzialna technologia. Ponieważ mural biomechanika znajduje się na drzwiach i ogólnie w przedpokoju, czyli miejscu o wzmożonym ruchu, to jest odpowiednio zabezpieczony. Zarówno malarska powłoka zabezpieczająca pracę, jak i używane farby są renomowanych do tego typu pracy firm. Warto zaznaczyć, że całość jest malowana z użyciem aerografu.
Mural biomechaniczny, serce i dłoń. To biomechaniczny koncept grafiki nawiązujący do ideologii transhumanizmu
- Mural związany z ideologią transhumanizmu, , biomechanika,
- Mural związany z ideologią transhumanizmu,
- Transhumanizm art, mural biomechaniczny łączący człowieka z maszyną
- biomechanika, mural o tematyce transchumanizmu
Sieć połączeń w muralu biomechanika
Trans humanizm a dokładnie neurotechnologia to przewodni temat wystroju. Malowidło pokrywa drzwi, skrzynkę elektryczną, a także fragmenty ścian w przedpokoju. Ze względu na użyte kolory i rozmieszczenie elementów jest to spójna praca. Kolor, który zdecydowanie wyróżnia się to czerwony. Czerwone jest serce, a także żyły i cała sieć mniejszych żyłek. Drugi kolor to stalowa szarość. W szarościach malowana jest: ręka robota, a także mały robocik w ruchu, na tle podziurawionej szafy. Jest tu także akcent koloru czarnego – czarny jest klucz.
Nowoczesne malowidło w przedpokoju
Serce oraz dłoń są powiększone, z zachowaniem odpowiedniej skali. Ponieważ jest to praca w nowoczesnej tematyce są tu oczywiście roboty. Wszystkie elementy są malowane podobnie. Mam na myśli używanie światłocienia jako medium do wydobycia kształtów. Z pewnością ta pieczołowita sieć naczyń krwionośnych daje powód do zadumy nad życiem. Mięsień sercowy jest prawdopodobnie najważniejszym mięśniem w naszych ciałach i to on wysuwa się na pierwszy plan muralu. Ręka robota jest również w to wszystko wplątana. Wydaje się, że nie może być inaczej, szczególnie w obecnych czasach.
Siła skojarzeń w malarstwie
Klucz służy do otwierania zamku w drzwiach. Prawdopodobnie jest niezliczona ilość drzwi, które otworzymy podczas całego życia. Niektóre z nich zatrzasną się na zawsze. Prawdopodobnie niektóre wydarzenia zostawią rysy, tak jak robocik, który poszarpał materiał na oknie. Lecz bezsprzecznie warto iść do przodu, wyciągać rękę, by jeszcze bardziej móc poznać życie. w rezultacie zdobywać doświadczenie i umacniać się.