Duży obraz olejny do nowoczesnego wnętrza
Dzieło zostało namalowane na płótnie, o wymiarach 100/140 cm. Farby jakimi obraz był malowany to olej, a realizacja zajęła pięć dni. Jest to przykład stylu nowoczesnego, ukazanie cybernetycznego świata w przystępny sposób. Obraz z cyklu „Człowiek, maszyna, tożsamość”. Jest to cykl wielu prac składających się na tematykę wystaw poświęconych nowym technologiom i ich wpływie na społeczeństwo i relacje międzyludzkie.
Duży obraz olejny 100-140 cm do nowoczesnego wnętrza:
- Malowanie obrazów olejnych, duży obraz olejny do nowoczesnego wnętrza, cyfrowa ręka, praca na płycie mdf
- Duży obraz olejny o wymiarach 100/140
- Malowanie dużych obrazów olejnych do wielkich wnętrz
- Malowanie obrazu olejnego do dużego pomieszczenia, duże obrazy olejne
Cybernetyczny świat ukazany na płótnie
Temat pracy to oswajanie się z wszechobecną technologią, próba zaprzyjaźnienia się z nią. Głównym motywem jest cyfrowa ręka, ukazana jako gest przyjaźni, przywitania. Jest ona ukazana otwarta, a więc nie mająca nic do ukrycia, nie mająca złych zamiarów. Jest to szczery gest, który zaprasza nas „cześć, poznajmy się”, „Witaj, jak się masz?”. Praca opowiada o tym, jak wiele człowiek może skorzystać, jeśli podejdzie do nauki, techniki, elektryki z dobrym nastawieniem. W myśl hasła „nie taki diabeł straszny jak go malują” można stopniowo oswoić się ze światem komputerów, Internetu, elektroniki. Można nawet ten świat polubić. Nadal często spotyka się osoby starsze, które nie potrafią napisać sms-a, e-maila, czy uruchomić różnych aplikacji, np. skype`a. Gubią się w pisaniu dokumentów w Wordzie, czy w innych sprawach, które wiele młodych osób ma w przysłowiowym małym palcu. Ta dłoń jest gestem wyciągniętym nie tylko w ich stronę ale myślę, że przydałoby się takie oswojenie z tym światem, który nadal dla wielu głównie starszych osób pozostaje nie znany. Zapewne miło było by dostać smsa-a od babci, że zaprasza na obiad wnuki. W dobie, gdy mało który człowiek nie korzysta z urządzenia takiego jak smartfon, warto by było za tym nadążyć, a przynajmniej zapoznać się, wybrać coś dla siebie.
Opis obrazu
Pierwszoplanowym elementem obrazu jest cyfrowa dłoń. Pełna przeróżnych połączeń, podzespołów odpowiedzialnych za wiele różnych funkcji. Jest zbudowana z labiryntu wielu styków, daje nam szanse abyśmy wyruszyli w podróż, a ona pomoże dotrzeć nam do celu, nie pozwoli nam się zgubić. Wręcz przeciwnie, zaprasza nas by odkrywać coraz to więcej, by nasza przygoda z światem do którego nas wprowadza była fascynująca. Wokół dłoni widnieje zielona, łagodna aura, światło, które daje nadzieję.
Tłem jest siatka cyfrowych połączeń, zakamarków Internetu, elektroniki, techniki, medycyny, chemii i wielu innych dziedzin nauki, do których dłoń pomaga nam się dostać. Jeśli tylko mamy pozytywne zamiary nic złego nie może nam się przydarzyć. Jak wiadomo wszystko jest dla ludzi, tylko należy z tego odpowiednio korzystać.
Obraz do nowoczesnego wnętrza:
W obrazie występuje kontrast koloru zielonego względem ciemnego koloru tła. Kompozycja jest statyczna, pomimo, że w dłoni występują różne połączenia linii idących we wielu kierunkach. Natomiast sam gest jest w pozycji pionowej. Ładnie zaznaczony cień sprawia, że ręka wybija się do przodu, dając złudzenie optyczne.
Obraz tak jak widać na jednym ze zdjęć świeci w ultrafiolecie, malowidło zostało pokryte luminoforem.
Interpretacja obrazu:
Obraz wywołuje uczucie spokoju, a zarazem intryguje, przyciąga wzrok. Myślę, że doskonale wpisze się do większości nowoczesnych pomieszczeń ale i nie tylko, bo często, gdy chcemy osiągnąć awangardowy look, można śmiało powiesić obraz w pomieszczeniu klasycznym. Myślę, że to dobry prezent nie tylko dla informatyka, ale dla każdej osoby ciekawej świata, nowych rozwiązań, otwartej.