Malowanie scenografii
Ta przepiękna i realistyczna scenografia znajduje się w Polsce. Namalowanie scenografii ze względu na powierzchnie ścian oraz makiety głów afrykańskich zwierząt było pracochłonnym zadaniem. Aczkolwiek nie ma nic przyjemniejszego dla artysty, który kocha wyzwania i kreatywne projekty. Scenografia ma wiele wymiarów, dodatkowo przez dodanie makiet sprawia, że całość dosłownie ożywa. Głowy nosorożca oraz słonia są wykonane w skali 1:1. Daje to niesamowite wrażenie i człowiek czuje się malutką istotą przy tych majestatycznych i dzikich zwierzętach. Malowanie scenografii w afrykańskim klimacie pozwala na to aby poczuć się jak w Afryce będąc wiele tysięcy kilometrów dalej.
Poczuj klimat prawdziwego safari
Tłem dla zwierząt jest zapierający dech w piersi afrykański krajobraz. Na pierwszym planie mamy kamienie i rosnącą trawę. Widzimy również charakterystyczny czerwonawy odcień afrykańskiej suchej ziemi. Dalej mamy wiele gatunków drzew i krzewów, które ciągną się po horyzont. Za nimi natomiast piętrzą się w oddali góry. Niebo jest spokojne, ma kojący odcień błękitu. Chmury również są bardzo realistyczne i sprawiają, że czujemy ten ogrom przestrzeni. Za słoniem widzimy kolejną sylwetę słonia, znajduje się on dalej, jest więc sporo mniejszy. Drugi słoń jest namalowany i co logiczne nie posiada elementów naddanych na ścianę, gdyż znajduje się na dalszym planie. Cały mural jest bardzo harmonijny, ma stonowane przyjemne dla oka kolory, zgodne z tymi w naturze. Polecam wykorzystanie makiet, gdyż wywołują one niesamowite wrażenie i jeszcze bardziej potęgują efekt wielowymiarowości malowidła.
Afrykańska fauna i flora w Polsce – utworzenie scenografii
Ta oprawa plastyczna w afrykańskim stylu ma typowe dal Afryki elementy. Oczywiście jednym z głównych skojarzeń z Afryką jest słoń. Temu przedstawionemu na muralu nie zabrakło nawet kłów. Są to kły słonia wyrzeźbione z materiału plastycznego. Są stworzone tak, że wyglądają jak prawdziwe. Mają na sobie ślady przybrudzenia, uszczerbki, jak na prawdziwych kłach, które zużywają się u zwierząt z biegiem lat. Trąba, uszy, cała fizjonomia słonia została zachowana zgodnie z tym, co możemy zaobserwować w naturze. Faktura skóry tego ssaka jest pomarszczona, pełna zagłębień i zakamarków. Część chwytna trąby jest ukazana także z jej środkiem, nie ma tu żadnych uproszczeń. Wszystko jest odtworzone z dbałością o najmniejsze szczegóły.
Malowanie scenografii – klimat Afryki
Kolejnym przedstawionym zwierzęciem jest nosorożec. Ten gatunek posiada dwa rogi. Niestety głównie ze względu na rogi te majestatyczne zwierzęta na przestrzeni lat przeżyły całą masę dramatów. Ich rogi były pozyskiwane jako afrodyzjak oraz jako lekarstwo na wiele dolegliwości, a także jako trofeum z polowań.
Jest jednak nadzieja na przetrwanie tego gatunku – naukowcy bardzo intensywnie nad tym pracują. Wracając do naszego nosorożca. Wielowymiarowa makieta oddaje wszelkie jego cechy – wspomniane wcześniej rogi, nozdrza, oczy, uszy, fakturę skóry. Myślę, że ten piękny mural jest świetnym tłem pod makiety.
Krótki filmik z malowanie scenografii pod makiety zwierząt afrykańskich w formie Time-Lapse