Malowanie obrazów na ścianie
Mural ma powierzchnię 19m2, a czas jego powstania to 4 dni. To piękne malowidło ścienne powstało w mieszkaniu prywatnym w Warszawie. Jego wykonanie cechuje styl realistyczny ale zarazem nowoczesny. Technika w jakiej mural został wykonany to malarstwo przy pomocy precyzyjnego urządzenia jakim jest aerograf wraz z użyciem farb akrylowych. Na koniec całość została zabezpieczona powłoką malarską chroniącą przed zabrudzeniami wszelkiego typu oraz zapewniającą dłuższą żywotność dzieła.
Malowanie obrazu na ścianie krok po kroku:
- Malowanie obrazu na ścianie, mural 3D
- Malowanie obrazu na ścianie, mural 3D
- Malowanie obrazu na ścianie, mural 3D
- Malowanie obrazu na ścianie, mural 3D
- Malowanie obrazu na ścianie, mural 3D
- Malowanie obrazu na ścianie, mural 3D
- Malowanie artystyczne ścian, Malowanie ścian 3D
- Malowanie artystyczne ścian, Malowanie ścian 3D
- Malowanie artystyczne ścian, Malowanie ścian 3D
- Malowanie artystyczne ścian, Malowanie ścian 3D
Artystyczne malowanie ścian 3D
Tematem pracy jest ukazanie piękna zespołu pałacowo-ogrodowego w Warszawie założonego w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego, czyli potocznie zwanych Łazienek Królewskich. Najważniejszym elementem obrazu jest Pałac na Wyspie, a właściwie przedstawienie jego południowej fasady wraz z ukazaniem wody oraz zieleni. Na pierwszym planie malowidła sciennego widzimy niewysoką, ażurową balustradę, oddzielającą nas od spokojnej tafli turkusowo-niebieskiej wody. Na drugim planie po prawej i lewej stronie mamy bujną roślinność w postaci malowanych różnymi odcieniami zieleni drzew i krzewów. Na trzecim planie mamy wspomniany wcześniej pałac, jako jedyny nie jest w tak nasyconych kolorach jak woda, zieleń, czy niebo, dlatego tak pięknie się wyróżnia. Na czwartym planie widzimy drzewa rosnące za pałacem. Tłem dla całej tej sceny jest fragment nieba wraz ze swobodnie płynącymi po nim chmurkami. Kompozycja obrazu jest statyczna, wpisana w plan prostokąta, symetryczna, otwarta, z zaznaczonym centrum. Została tu zastosowana perspektywa linearna. Kolorystyka obrazu to barwy bardzo naturalne, nasycone, w przewadze ciepłe zielenie, różne odcienie niebieskiego, beż, oraz biel i czerń do zaakcentowania niektórych elementów malowidła. Gama użytych kolorów jest przyjemna dla oka, kolory są czyste, bardzo dobrze odzwierciedlają te, które występują w naturze. Kontrasty światłocieniowe są delikatne, raczej rozproszone, a nie zdecydowane. Światło pada spoza obrazu z prawej strony lecz jest dość mocno rozproszone. Całe tło, zostało potraktowane w bardzo malarski sposób, szczególnie zieleń, gdzie miękko współgrają ze sobą różne odcienie zieleni. Na wodzie zaś urzeka piękne odbicie pałacu, a także gra refleksów świetlnych. Sam pałac ma charakter bardziej szkicowy, monochromatyczny, ale wyraźnie czuć, że jest to wielowymiarowa bryła, co podkreśla modelunek światłocieniowy. Jest on mocnym akcentem, o który chodziło, wśród lekko rozmywającego się, spokojnego pejzażu.
Malowidło ścienne wywołuje nastrój sielanki, przyjemności, harmonii i spokoju. Idealnie wpisuje się w styl całego pomieszczenia, gdzie także zostały dobrane bardzo ładne żyrandole. Uważam, że tego typu wykonanie muralu wpisze się idealnie do pomieszczeń nie tylko w stylu glamour ale także do klasycznych, a także takich, w których występuje łączenie styli np. nowoczesnego z klasycznym np neobarok. Jest to ciekawa aranżacja dla wszelkiego typu obiektów zaczynając od sal weselnych, restauracji, hoteli, bibliotek, a na wysmakowanym mieszkaniu kończąc. Uważam, że ten sposób malowania obrazów na ścianie jest daleki od nastroju patosu, czy zbyt dużej powagi. Jest to po prostu piękna, ponadczasowa dekoracja ściany, która wprowadzi harmonię i miły nastrój. Klasyka ze szczyptą nowoczesności.
Więcej zdjęć na blogu: Artystyczne malowanie ścian