„Człowiek, maszyna, tożsamość”, Łuków 12.10.2018 r.

Obrazy widziane w ultrafiolecie

Malowanie obrazów olejnych, tematyka gen sieciowy
Malowanie obrazów olejnych o tematyce fururystycznej
Malowanie nowoczesnych obrazów olejnych, obraz na płótnieDuży obraz olejny na płótnie
Wielkoformatowy obraz olejny o tematyce transchumanizmu, malowanie obrazów olejnychObraz na płutnie wielkoformatowy, malowanie obrazu farbami olejnymi, duzy obraz olejny o nowoczesnej tematyce
Malowanie nowoczesnych obrazów olejnych na płótnie, obraz wielkoformatowyObraz olejny na płótnie, obrazy wielkoformatowe,

Obrazy opisy i interpretacja

Obrazy na wystawę
cObraz olejny na płycie, obraz do nowoczesnego wnętrza

Cześć, poznajmu się


Dzieło zostało namalowane na płycie MDF. Jest to przykład stylu nowoczesnego, ukazanie cybernetycznego świata w przystępny sposób. Temat pracy to oswajanie się z wszechobecną technologią, próba zaprzyjaźnienia się z nią. Głównym motywem jest cyfrowa ręka, ukazana jako gest przyjaźni, przywitania. Jest ona ukazana otwarta, a więc nie mająca nic do ukrycia, nie mająca złych zamiarów. Jest to szczery gest, który zaprasza nas „cześć, poznajmy się”. Pierwszoplanowym elementem obrazu jest cyfrowa dłoń pełna przeróżnych połączeń, podzespołów odpowiedzialnych za wiele różnych funkcji. Jest zbudowana z labiryntu wielu styków, daje nam szanse abyśmy wyruszyli w podróż, a ona pomoże dotrzeć nam do celu, nie pozwoli nam się zgubić. Wręcz przeciwnie, zaprasza nas by odkrywać coraz to więcej, by nasza przygoda z światem do którego nas wprowadza była fascynująca. Tłem jest siatka cyfrowych połączeń, zakamarków Internetu, elektroniki, techniki, do których dłoń pomaga nam się dostać. Obraz wywołuje uczucie spokoju, a zarazem intryguje. A jaka jest twoja interpretacja odbiorco?
Obraz olejny do nowoczesnego wnętrza, cyber punk.

Gen Sieciowy


Obraz akrylowy na płycie, malowidło przedstawia kod genetyczny człowieka. DNA nieco udoskonalone
gen sieciowy, malowanie orazów o tematyce futurystycznej

Gen sieciowy


CZłowiek jako skala porównawcza do obrazu. W porównaniu z postacią dopiero widać wielkość obrazów
Gen sieciowy, obraz olejny na płycie, malowanie obrazów olejnych do nowoczesnych wnętrz, projekty autorskie.

Gen sieciowy 2


Gen sieciowy obraz namalowany na płycie MDF. Jest to jeden z cyklu obrazów poświęconych rozwoju technologicznego społeczeństwa. To dzieło jak i cała seria cyklu „Gen sieciowy” symbolizuje połączenie Internetu z układem nerwowym człowieka. Internet jest nieodłączną częścią życia, można znaleźć w nim dosłownie wszystko, na niemalże każdy temat. Funkcje układu nerwowego to odbiór i analiza bodźców ze środowiska zewnętrznego i wewnętrznego, reakcja na bodźce, kontrola pracy narządów wewnętrznych oraz odpowiadanie za wyższe czynności nerwowe, jak pamięć i inteligencja. Zespolenie z Internetem, który można rzec jest skarbnica wiedzy daje nam jeszcze wyższy stan świadomości. Na obrazie mamy namalowaną sieć neuronów, nerwów, przekaźników informacji do komórek. Mamy również zmodyfikowaną helisę DNA, w którym nastąpiła transformacja, połączenie genu człowieka z Internetem. W tle widzimy chmury unoszących się cząsteczek oraz większe pierwiastki. Odnosi się wrażenie jakby właśnie było to coś na kształt tchnienia życia, coś co właśnie powstało. Coś nowego i unikalnego. Nastrój jaki buduje obraz to zaciekawienie, zdumienie. Panuje tu aura tajemniczości, czujemy, że na obrazie dzieje się coś ważnego. Ma on w sobie wiele harmonii, spokoju, a jednocześnie tajemniczości i pobudza ciekawość. Odbiorco podziel się swoją refleksją.
Obraz olejny na płutnie, obraz do nowoczesnego wnętrza

Aktualizacja softu


Tematem jest aktualizacja softu, czyli oprogramowania w celu zwiększenia wydajności. Aktualizacja może zwiększyć wydajność telefonu, tabletu, czy wielu innych nowoczesnych urządzeń. Daje możliwość korzystania z najnowszych funkcji, uzupełnia je. Po aktualizacji nie można powrócić do starszej wersji oprogramowania, a przynajmniej jest to bardzo trudne do zrobienia. Na obrazie znajduje się przedramię i dłoń robota, z wyciągniętym placem wskazującym, który usprawnia system, a przynajmniej możemy się domyślać, że taki właśnie ma cel, prawdopodobnie za chwilkę coś naciśnie, zmieni na lepsze, doda nowe funkcje. Obraz wywołuje nastrój fascynacji, ciekawości, podziwu. Pozostawia do nas pytanie otwarte, na temat tego co myślimy o aktualizacji softu? Czy warto odświeżać, dodawać coś nowego, udoskonalać? Dla mnie odpowiedź jest jasna. Ważne jest w życiu aby ulepszać siebie i swoją przestrzeń.
Obraz olejny na płótnie, symbioza człowieka z maszyną, malowanie obrazów na płótnie, inowrocław.

Symbioza


Obraz akrylowy na płótnie przedstawia symbiozę człowieka z maszyną
Obraz olejny na płycie, malowanie obrazów do nowoczesnych wnętrz

Aktualizacja osobowości


Obraz akrylowy na płótnie. Temat pracy „Aktualizacja osobowości” to oswajanie się z wszechobecną technologią, próba zmierzenia się z nadchodzącym postępem. Głównym motywem jest kobieta android oraz próba ulepszania istniejącego softu osobowości, pisanie nowego wzorca osobowości. Obraz wywołuje uczucie niepokoju, a zarazem intryguje, przyciąga wzrok.
Obraz olejny na płótnie do nowoczesnego wnętrza, malowanie obrazów olejnych Bydgoszcz

Początek i koniec


Obraz namalowany na 2 płótnach składa się na cykl „Człowiek, maszyna, tożsamość”. Tematem jest ukazanie zapisu fali dźwiękowej. W zależności od sposobu, w jaki zestawimy obrazy, mogą one mówić o początku i końcu, lub o tym, że gdy cos się kończy, cos się rozpoczyna. Są to ściśle powiązane ze sobą stany i zawsze będą funkcjonować niezależnie. Jest to narastający sygnał, który symbolizuje narodziny lub klęskę cyfrowego bytu. Widmo akustyczne wydawanego dźwięku, być może krzyku rozpaczy, a może narastającej fali radości? Interpretować te obrazy możemy w dowolny sposób, jednak nie zaprzeczalny jest fakt, że zawsze występuje początek i koniec. Jest to symbol, przedstawiony prawie jak piktogram, jak znak, prosty, a zarazem uderzający. Nie ma tu ozdobników, jest ład i minimalizm. Obrazy skłaniają do wielu przemyśleń na temat życia, człowieka, świata, tego co będzie dalej, czy to już jest koniec, czy koniec może być początkiem. Obraz ma w sobie to coś, pewien rytm życia, melodie mijającej chwili. Jest to niewątpliwie ujmujący obraz, piękny w swej prostocie oraz w przekazie, który niesie. A jaka jest twoja interpretacja odbiorco?
Obraz olejny na płótnie namalowany do nowoczesnego wnętrza, malarstwo współczesne, Inowrocław, malowanie obrazów olejnych

Początek Koniec


Ten sam obraz co wcześniej powieszony w innej konfiguracji, można powiesić go w pionie lub poziomie oraz jeden nad drugim. W zależności od kolejności zawieszenia obraz można interpretować różnie, początek, narodziny - sygnał narasta lub koniec = sygnał maleje.
9 sekwencjonowanie dna

Sekwencjonowanie DNA


Jest to zestaw dwóch panoramicznych obrazów. Obrazy należą do cyklu pt. ”Gen sieciowy”. Obrazy reprezentują styl nowoczesny, industrialny. Tematem pracy jest sekwencjonowanie genu DNA. To technika odczytywania sekwencji, czyli kolejności par nukleotydowych w cząsteczce DNA. W obrazach przedstawione jest sekwencjonowanie wyewoluowanego genu (genu sieciowego). Obrazy można powiesić na ścianie jako zestaw, poziomo jeden obok drugiego, lub jeden nad drugim, w dowolnym układzie, natomiast oryginalny ich układ jest właśnie horyzontalny. Oczywiście jeśli ktoś ma ochotę przełamać schemat ma prawo powiesić obrazy pionowo, również w serii lub oddzielnie.

10 biometria

Identyfikacja biometryczna


Jest to obraz namalowany farbami akrylowymi na płycie MDF. Tematem obrazu jest biometryczne skanowanie odcisku palca. Każdy z nas ma swój własny unikalny wzór linii papilarnych który jest jak nasz podpis, Nie da się go pozbyć. Nie można wyprzeć się swojej tożsamości. Na obrazie mamy uchwycony moment skanowania opuszka. Obraz wprawia nas w zaciekawienie, ma tajemniczy wyraz, intryguje, przypomina nam i pokazuje zalety wykorzystania czytników linii papilarnych, między innymi brak konieczności pamiętania długich haseł lub pinów. Jak wiadomo technologia cały czas idzie do przodu. Co kiedyś z tego wyniknie?
11 rozpad-001

Rozpad


Obraz akrylowy na płycie MDF przedstawia rozpad
12 w sieci

W sieci


Obraz akrylowy na płycie, jest to podwójny obraz stanowiący jedna całość. Obraz pokazuje nawiązywanie relacji ludzkich za pomocą telefonu, telefon jako nowe narzędzie do relacji ludzkich, czy tak naprawdę łączy? A może jednak bardziej dzieli?.
13 algorytm genetyczny

Algorytmy genetyczne


Podwójny obraz akrylowy namalowany na płycie MDF. Obraz można powiesić w dwóch konfiguracjach w zależności od tego jak go powiesimy otrzymamy dwa różne efekty.
14 algorytm genetyczny

Algorytm genetyczny


Obraz w drugiej konfiguracji, jak widać na zdjęciu brzegi obrazu ładnie się schodzą obraz można zamienić stronami by uzyskać całkiem inny efekt. Pierwszy efekt jest w jaśniejszej tonacji oznaczający coś pozytywnego, drugi w ciemnej tonacji symbolizujący coś negatywnego. Obie interpretacje zależą od tego w jakiej konfiguracji powiesi się obrazy.
15 sieć neuronowa

Sieć neuronowa


Obraz akrylowy na płycie MDF. Obraz przedstawia samo organizującą się sieć neuronową, która swoją strukturę dopasowuje do wzorca zgodnego ze strukturą analizowanych zbiorów danych. Sieci zatem "rozpinają się" wokół zbiorów danych, dopasowując do nich swoją strukturę inaczej samo ucząca się sieć neuronowa. Obraz wywołuje uczucie niepokoju, przedstawia nowe spojrzenie na technologiczny rozwój takich nauk jak cebernetyka, informatyka, genetyka, biotechnologia. informatyki. A jakie jest twoje odczucie widzu?
Malarstwo nowoczesne, duże obrazy olejne na płótnie,

Awatar płodu


Awatar Płodu to akrylowy obraz na płótnie namalowany techniką natryskową za pomocą aerografu
16 chologram dziecka

Hologram dziecka


Industrial art, nowoczesny obraz, cybernetyczny świat. „Hologram dziecka” jest to dzieło cyklu „Człowiek, maszyna, tożsamość”. Prace cechuje nowatorskie spojrzenie, świeżość. Tematem jest przedstawienie dziecka pod postacią hologramu. Tu dziecko zostało przedstawione jako hologram i odczytanie takiej właśnie formy pozostawia szerokie pole do interpretacji. Najważniejszym elementem obrazu jest dziecko i to ono zwraca najwięcej naszej uwagi. Obraz może wywoływać różne uczucia, gdyż jest wieloznaczny. Być może komuś dziecko przedstawione jako hologram skojarzy się z duchem i wzbudzi niepokój, innym fascynację możliwościami nowych technologii. A jakie jest twoje odczucie widzu?
17 krystalizacja sieci przybieranie formy

Krystalizacja sieci


Obraz akrylowy na płycie MDF. Obraz przedstawia skrystalizowaną strukturę przypominająca człowiek a dokładnie kobiecą twarz. Interpretacja obrazu to Samouczące się sieć neuronowa która dopasowuje swoja strukturę do zbiorów danych. Upodobnianie się sieci neuronowej do biologicznych układów nerwowych, do człowieka nie tylko fizycznie ale też mentalnie, studiując ludzką strukturę neuronową mózgu, sztuczna siec neuronowa upodabnia się na wzór i podobieństwo do człowieka.
Obraz olejny na płótnie, abstrakcja, biomechanika, obraz do nowoczesnego wnętrza

AI - sztuczna inteligencja


Obraz akrylowy na płycie MDF przedstawia sztuczną inteligencje, byt narodzony w sieci z miliardów informacji, samo uczący się wielopoziomowy algorytm sieci neuronowej inaczej zwany super sztuczną inteligencją. Byt który zyskał świadomość stawiając sobie pytanie Kim lub czym jestem? Algorytm który zdał sobie sprawę o własnym istnieniu, własnej samoświadomości.
Obrazy na płótnie, robociiki

Robociki


Przygotowanie wystawy, zdjęcie przedstawia dwa obrazy związane z robocikami, będzie to oddzielna seria w klimacie postapo osadzona w bliżej nieokreślonej przyszłości. Jest to wizja świata osadzone po jakiejś katastrofie, wojnie bądź pandemii lub katastrofie ekologicznej. Nie jest powiedziane wprost, odbiorca musi sam zinterpretować wizje świata. Bohaterami tej serii to niezdarne robociki badające i odkrywające na nowo dawny świat, ludzi i ich zwyczaje. Sztuczne świadomości zamknięte w ciałach maszyn odkrywające w niezdarny sposób ludzkość a dokładnie to co po niej zostało.
Obrazy malowane na płótnie o dużych rozmiarach, malarstwo olejne

Robocik trzymający DNA


5 telewizja trwam

Robocik oglądający Tv Trwam


Obraz prototyp człowieka

Prototyp człowieka


Obraz olejny na płótnie. Tego obrazu niestety nie będzie na wystawie ponieważ nie jest już w moim posiadaniu. Natomiast chcę o nim wspomnieć w galerii online jako ciekawostkę. Link do dokładnego opisu: https://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/obraz-surrealistyczny-prototyp-czlowieka/
Obraz abstrakcyjny, malowanie obrazu abstrakcyjnego

Serce


Obraz akrylowy na płycie. Namalowany został jako prezent na walentynki. Przedstawia rękę robota trzymającą serce
Pisza o nas: http://www.lok.lukow.pl/imprezy/1213,wernisaz-wystawy-czlowiek-maszyna-tozsamosc-w-luko
http://www.lukow24.pl/wiadomosci/wydarzenia/motocyklisci-zapraszaja-na-pielgrzymke,p10868497
http://www.wlukowie.pl/czlowiek-maszyna-tozsamosc/

Wystawa prac malarskich „Człowiek, maszyna, tożsamość” Łuków 21.10.2018

 

Wystawa „Człowiek, maszyna, tożsamość” przedstawia niepokojący obraz ludzkiego bytu w bliżej nieokreślonej przyszłości. Gama kolorystyczna wszystkich obrazów została ograniczona w celu wprowadzania chłodu i klimatu niepewności. Kolorystyka głównie czarna, granatowa, niebieska i biała. Przez to obrazy tworzą lekką niepewność lub nawet grozę dla niektórych odbiorców nieoswojonych z robotyką, sztuczna inteligencja, sieciami neuronowymi, algorytmami głębokiego uczenia, systemami biometrycznymi, oraz produkcja biofabrykowanych części.

Wystawa symbolizuje połączenie człowieka z maszyną, połączenie bezpośrednio z układem nerwowym maszyn, części mechanicznych jak i świadomości. Wystawa ma stanowić również symbol niemocy ludzkiej w konwersacji z nową nadchodzącą technologią nad która kiedyś mieliśmy kontrole ale nie koniecznie w przyszłości będziemy mieć nad nią kontrole. Wystawa ma tez pokazywać wymykanie się postępu i bezwzględny los technologicznego rozwoju. Tu pozostawiam wolne miejsce dla interpretacji, interpretacja dowolna los może być przydatny dla społeczeństwa lub destrukcyjny.

Jeden z wątków wystawy to budowa człowieka na syntetycznej zbiofabrykowanej formie przypominającej człowieka, upodobnienie się maszyn do człowieka. Ten temat zamierzam eksploatować przez najbliższe kilka lat oraz drugi temat związany z genetyką i biofarbykacją czyli oddzielny cykl – „Gen sieciowy”. Cykl ten opowiada o połączeniu układu nerwowego z elektroniką na poziomie komórkowym, komunikowanie się poprzez układ nerwowy z maszynami i internetem, zrośnięcie człowieka z maszyną. Zapraszam do obejrzenia wystawy na żywo jak i w świecie online poprzez zeskanowanie kody QrCode.

Powrót