Obraz malowany farbami fluorescencyjnymi UV
Luminescencja, czyli zimne świecenie, jest niezwykle ciekawym efektem, które z powodzeniem daje się wykorzystać do aranżacji różnych lokalów użytkowych. Dzięki takiej dekoracji różnorodne kluby, restauracje, pizzerie, czy też kręgielnie zyskują na atrakcyjności, przyciągając kolejnych gości niebanalną oprawą. A na dzisiejszym rynku trzeba dać się zauważyć i dodatkowo odróżnić się od konkurencji. Malowidła ścienne pokryte odpowiednią farbą, której pigmenty zawierają luminofor, odpowiedni związek chemiczny, emitują własne światło. Potrzebny jest tutaj jednak jeszcze aktywator – malowidła mienią się blaskiem pod wpływem lamp ultrafioletowych. Technika ta została zastosowana w jednym klubie – przyjrzyjmy się, z jakim rezultatem. Obraz do nowoczesnego wystroju, malowidło ścienne świecące w ciemności.
Twarze z taśmy, mural
Malowidło ścienne, utrzymane w bardzo popularnym dla tatuażów stylu biomechanicznym, prezentuje dwie ludzkie głowy. Męskie twarze zwrócone są do nas przodem, aczkolwiek są lekko nachylone ku sobie, oczy skierowane są natomiast w dół. Maluje się na nich spokój i pewne skupienie. Intrygujący jest jednak sposób ich ukazania – głowy składają się ze zwiniętej taśmy, całość może przypominać więc obraną skórkę z jabłka, natomiast pomiędzy jej kolejnymi częściami są przerwy. Twarze zostały umieszczone na niesamowitym tle o wielowarstwowej, skomplikowanej formie, które zajmuje także kolejne przestrzenie na sąsiadującej ścianie.
- Obraz fluorescencyjny UV
- Obraz fluorescencyjny UV
- Obraz fluorescencyjny UV
- Abstrakcyjny obraz UV do nowoczesnych wnętrz
- Abstrakcyjny obraz UV do nowoczesnych wnętrz
- Abstrakcyjny obraz UV do nowoczesnych wnętrz
Abstrakcyjny obraz do nowoczesnego wnętrza
Metoda natryskowa, którą namalowano trójwymiarowe graffiti, umożliwia idealne, równe pokrycie powierzchni farbą, bez jakichkolwiek zacieków. Dodatkowo dzięki aerografowi kolory zmieniają się w iście aksamitny sposób, przejścia pomiędzy nimi są delikatne, miękkie. Jak widać na zdjęciach, malowidło pod wpływem lamp UV świeci, jednak nie tylko na niebiesko, ale również na żółto, oba kolory doskonale kontrastują ze sobą. Poprzez odpowiednie nasycenie kolorystyczne udało się uzyskać efekt głębi – nie wszystkie elementy zostały pokryte w równym stopniu farbami fluorescencyjnymi, tak więc ciemniejsze pola wydają się nam optycznie bardziej oddalone. Mural jest co prawda statyczny, ale wydaje się, że w świetle UV zaczyna żyć, czy wręcz delikatnie pulsować.
Jak widać, zaadaptowanie ściany pod mural było strzałem w dziesiątkę, gdyż stworzył on niesamowity, modernistyczny klimat z pogranicza science fiction. Możemy odnieść wrażenie, że przebywamy w innym świecie. Rezultat jest więc niewątpliwie pozytywny. Malowanie obrazu naścianie farbami fluorescencyjnymi, malowidło świecące w ciemności.